TYT & AYT Hazırlık

Derslerimiz öncesinde öğrencilerimizle bir kere yüz yüze görüşme ve bir kere de deneme dersi yaparak onlardan 2 ana başlıkta bilgi elde etmeyi amaçlarız. 


Öncelikle bu dersi almaktaki amaçlarının, hedeflerinin ne olduğunu ve dersler sonrasında matematik konusunda sahip olmak istedikleri donanımın ne olduğunu anlamak isteriz. 


İkinci olarak da, bilgi birikimleri, matematik alt yapıları ve çalışma isteklerinin ne seviyede olduğunu tespiit etmek isteriz.


Bu konularda gerekli bilgileri elde ettikten sonra değerlendirmelerimizi yapıp, ders içeriklerinin zorluklarını da hesaba katarak ders planımızı yaparız. Ders planımızı yaparken, konu anlatım tarzımızı, geçmişe dönük altyapı eksikliklerinin nasıl giderileceğini ve öğrencilerimizin psikolojik dayanıklılıklarını dikkate alırız. 


Temel amaçlarımız;

çalışma dönemimizin sonunda öğrencilerimizin temel matematik eksikliklerinin ortadan kalkması, analiz yapma becerilerinin gelişmesi ve sonraki dönemlerde bize veya başkalarına ihtiyaç duymadan matematikle yüzleşebilmelerini sağlamaktır. 


Kişiye özgü doğru stratejiler ve ANALİZE DAYALI ÖĞRETİM yöntemiyle en kalıcı öğrenme sağlandığına inanıyoruz.


ANALİZE DAYALI ÖĞRETİM;

Temel matematik altyapısı verilerek, sorgulama-yorumlama yapma yeteneği kazandırılan öğrencilerin karşılaştıkları farklı tarzda problemlere kendi yorumlarını katarak çözüm üretebilmelerini sağlayan eğitim-öğretim yöntemimizdir.


Bilgi & İletişim için;

Altuğ Tekin

0530 962 15 29

image19